Bursztyn na nalewkę

7.00 zł

Ilość 
+-

Rozdrobniony bursztyn może być stosowany w apteczce domowej w postaci nalewki bursztynowej na spirytusie. Nalewka bursztynowa łagodzi objawy przeziębienia, kataru, gorączki oraz stany bólowe. Stosowana regularnie podwyższa odporność organizmu. Stosować zewnętrznie nacierając nalewką bolące miejsca lub wewnętrznie - dodając do napoju 3-5 kropli dziennie.

Przygotowanie nalewki: zalej bryłki bursztynu 95% spirytusem. Odstaw na 2 tygodnie w ciepłe i zacienione miejsce. Po tym czasie nalewka będzie gotowa do spożycia, a bursztyn powininien zabarwić spirytus na złocistobrązowy kolor. Nalewkę można odcedzić, a bursztyn zalać ponownie. Po drugim użyciu bryłki bursztynu można wykorzystać raz jeszcze i posypać nim świece, by zjonizować powietrze w mieszkaniu.

W buteleczce znajduje się 17 g (+/- 2g) rozdrobnionego bursztynu. Można z niego przygotować ok. 120 ml nalewki.

Przepis na nalewkę z bursztynu Około 20–25 g drobnych kawałków bursztynu wsypać do półlitrowej butelki po czym zalać 95% spirytusem.Odstawić w zacienione oraz ciepłe miejsce na około 14 dni, codziennie mieszając. Po tym czasie nalewka powinna być już gotowa do spożycia (bursztyn powinien zabarwić spirytus na złocistobrązowy kolor).

http://bonavita.pl/nalewka-z-bursztynu-wlasciwosci-zastosowanie-dawkowanie-przepis

  • Kod produktu:
    [AMBL0002]
  • Waga: 150kg
  • Producent: AmberSMELL

wabusiness template